Imao sam operaciju fimoze sa 18 godina i u pitanju je bio najgori oblik tjt moja kozica je bila potpuno srasla sa glavicem. Medjutim na mom glavicu je ostalo 1/3 kozice [potpuno srasla i ona] oko dna glavica i to mi stvara odredjene neugodnosti prilikom sexa. Resio sam da skinem tu trecinu pa sam zeleo da pitam sledece: dali je urolog dovoljno vican da uradi tu operaciju u esetetskom smisliu posto je ipak u pitanju moj penis i estetika je bitna dali je moj prosli urolog trebeao da odstrani i tu trecinu ili nije mogao? Dali je moguce da se fimoza u tako odmaklom stadijumu operise sa lokalnom anestezijom, dali mogu da trazim opstu anesteziju posto je prosla bila 2 casovna agonija i jedini je razlog sto sam cekao ovoliko dugo da uopste razmisljam o tom zahvatu kolika je opasnost od impotencije ili slicne katastrofe s'obzirom da je sve sraslo i na kraju koliki je oporavak i kako ga ubrzati?

    Odgovoreno: 21. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Obicno se ostavi 4-5 mm koze oko glansa pri circumciziji.
      kod vas je urolog verovatno imao problema prilikom oslobadjanja
      glansa od slepljene sluzokoze.
      vama se moze "dovrsiti" ranije zapoceti posao u lokalnoj anesteziji bez ikakve bojazni
      po impotenciju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #68593

    • Niste mi odgovorili kompletno na pitanje. . . Za anesteziju me interesuje najvise pitanje je bilo zasto je bila lokalna pri predhodnom zahvatu i da li moze opsta anestezija da se trazi? Molim odgovor