Postovani doktore. U prethodnom odgovoru ste mi rekli da mi je prirodni nivo testosterona povisen i da to moze biti problem za prostatu u kasnijem periodu. Jos jednom cu vas pitati, jer su referentne vrednosti na mom nalazu za muskarce od 9. 1o-55. 20 nmol/l, a moj prvi nalaz iz aprila meseca je dao rezultat od 15. 30 nmol/l, a drugi sad u septembru 19. 10 nmol/l testosterona, jer ipak se kod mene nivo testosterona krece u granicama referentnih vrednosti, po merilima ove laboratorije. Ipak mislite da je visi nego sto treba??? Ne zamerita na kolicini pitanja. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Ako su to referentne vrednosto laboratorije u kojoj to radite onda je u redu. Ali
      vam ipak ne savetujem da uzimate hormonske preparate za dobijanje na misicnoj masi.