Postovani, molio bih vas da me posavetujete sta da radim/koristim i koliko! Uradio sam spermogram i rezultati su sledeci, meni kao lajku ne deluju bas pozitivno, voleo bih da nije tako: makroskopski nalaz: ej-likvefakcija - 15' ej-konzistencija - norm. Ej-zapremina - 3. 8 ej-ph - 8. 0 mikroskopski nalaz: spr broj spermatozoida (x10'/l) - 3. 75 spr ukupan br. Spermat. (x10'/l) - 14. 25 spr progresivno pokretnih spermatozoida (1) -a 0. 12 -b 0. 08 spr pokretnih (1) -c 0. 21 spr nepokretnih (1) -d 0. 59 smt leukociti (x10'/l) - 2. 35 smt ostale celije (x10'/l) - 2. 08 spr vitalnost (1) - 0. 50 spermocitogram: spr normalnih formi - 0. 39 spr abnormalnih formi - 0. 61 makro + amorf - 0. 02+0. 01 mikro - 0. 02 okrugla - 0. 08 koncasta - 0. 02 dupla - 0. 02 glava bez repa - 0 angulacija - 0. 12 citoplazm. Ostatak - 0. 13 uvrnuti - 0. 15 kratki - 0. 04 dupli - 0 biohemijski parametri: smt fruktoza (mmol/l) - 24. 3 smt kisela fosfataza (ku/l) - 0. 98 smt cink (mmol/l) - 1. 9 cink/fruktoza - 0. 07 zakljucak: oligoastenozoospermia teratozoospermia unapred zahvalan!!!

    Odgovoreno: 21. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Imate infekciju genitalnih organa koja je glavni krivac za nalaz spermograma.
      infekciju treba detektovati pa onda leciti.
      znaci laboratorijske analize krvi i mokrace, urinokultura, spermokultura, brisevi
      uretre na bakterije, gljivice, hlamidije i mikoplazme.
      i supruga da uradi iste briseve kod ginekologa.
      lecenje nakon nalaza, verovatno oboje, a za vreme lecenja zastita u toku odnosa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #68506

    • dejasacipovic 22. 09. 2010.

      Imam veliki svrab na penisu i na dlakamanisam ozenjen i nemam odnose pa bih bijo veoma srecan ako dobijem odgovor na to pitanje kod lekara nisam bio jer me je bsramota.