Poštovani, imam sledeće simptome, koji traju sada već mesec dana: osećaj izuzetnog blagog svraba negde u unutrašnjosti penisa, pri dnu najviše (ovo se javlja posle mokrenja i s vremena na vreme, ali ne konstantno) imam neku vrstu iscedka, pošto nalazim blage tragove na vešu, međutim ništa obilno niti sam video neku vrstu gnoja. Jednom prilikom sam ujutru video na glaviću jednu kapljicu, bledo -zućkaste boje i to je sve. Javio sam se lekaru (opšte prakse) i po njegovom nalogu uradio testove na: kulturu uretalnog sekreta, trichomonas vaginalis, chlamydiae trachomatis, mycoplasma hominis, ureoplasma urealyticum i svi su bili negativni (tj u redu) uradjena mi je i analiza krvi i urina, krv je bila u redu, u mokraći je primećen veći broj leukocita (15-20) i slabo zamućena mokraća. Lekar opšte prakse je rekao da je sve u redu, ali sam ja zbog nepromenjenig simptoma i ovog povećanog br. Leukocita (za koje mi je i sam lekar rekao da sugerišu na neku upalu) zakazao pregled kod urologa. Međutim, čeka se dosta dugo i pregled mi je zakazan tek za 10. Oktobar. Da li imate ideju šta bi moglo da bude? Veliko hvala

    Odgovoreno: 20. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Leukociti u urinu preko 5 su znak infekcije. Trebalo je zasaditi urin i na
      osnovu urinokulture, ordinirati terapiju.
      ako to do sada niste uradili, onda uzmite deset dana ciprofloxacin a 0. 5
      2x1 sa ac zymes 2x1, paraproteks 2x1 i omega 3 1x1.
      mozda treba i partnerka da da briseve i eventualno da se i ona leci, a odnosi
      da budu sa zastitom.