Pozdrav. Molim vas za savjet. Evo moje price: u lijevoj preponi mi iskace vec duze vrijeme neka guta. Doktoru sam isao na pregled rekao mi je da imam kilu. I to obostrano. Otisao sam u bolnicu i hirurzi su takodjer potvrdili. Otisao sam na operaciju oni su mi prvo desnu stranu htjeli rijesiti ali tada su otkrili da nije u pitanju kila vec nespusteni testisi najednostavnije receno. I samo su radili biopsiju poslali uzorak tkiva desnog testisa za ph nalaz. Svi su nalazi dobri osim spermograma. Znaci da ne mogu imati djece. Sad mene zanima sta cu sa lijevom stranom koja me muci. Doktori su mi rekli da mi to lijevi testis iskace. Mozel se to kako rijesiti bez ostranjivanja testisa ili je bolje da odstranim. Koje su posljedice u oba slucaja.

    Odgovoreno: 21. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Vasu situaciju morate razresiti u saradnji sa urologom i hirurgom.
      pretpostavljamn da se radi o urodjenoj kili u kojoj se nalazi testis. Smatram da ne mora da se testis odstrani vec da se samo resi kila. Zasto bi vas kastrirali?