Postovani doktore. Bavim se rekreativno fitnesom i koristim preparata za prirodno povecanje nivoa testoaterona. Ja se osecam jace u teretani, ali osetim i blago ziganje u predelu prostate i pojacan libido. To se preparati kao tribulus, magna rx+, testo fx, novedex. . . Itd. . . . Sta mislite o tome koliki uticaj tri preparati imaju na sirenje prostate i kakve posledice mogu da imam. Inace bih voleo da probam i neki suplement koji pomaze stvaranju vise sperme. . . Moj nivo testosterona, bez koriscenja suplemenata se krece izmedju 15. 30 i 19. 10 nmol/l. . . . . Molim vas za vase misljenje. . .

    Odgovoreno: 17. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Kao prvo koncetracija testosterona u serumu vam je povisena pa ne bi trebalo
      uopste vise da uzimate preparate testosterona.
      pod njegovim dejstvom prostata raste i testosteron je glavni krivac za malignu
      alteraciju prostate. Svi terapijski postupci kod uznapredovalog carcinoma prostate
      svode se na to da se smanji lucenje, odnosno koncetracija testosterona u krvi.