Zdravo. 2god nemam djece i isao sam raditi spermogram i imam mali broj spermija 2, 15 miliona a pokretljivost je 70% . Samo mali broj koji treba popraviti. Dobio sam neke vitamine da pijem mjesec dana pa da ponovim test. E mene zanima da li je problem povecati ovaj broj u granice normale i koliko dugo traje proces povecanja??? Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Trebalo bi pronaci uzrok smanjenog broja spermatozoida a onda leciti uzrok.
      najcesce to bude infekcija koja se ponekada tesko dijagnostikuje.
      nisam ubedjen da ce samo vitamini da vam zavrse posao.