Molim vas da mi objasnite sta je to cistitis hemoragica acuta, tako mi je cistoskopski dijagnosticirano i isto stanje mi se ponavlja 2 puta u proslosti (obilno mokrim krv sa ugruscima) jako je bolno mokrenje i ucestalo, iznenada se pojavi krv sa ugruscima. Sada imam problem cestog i bolnog mokrenja, ali sam prije pojave krvi reagovala. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 16. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o akutnom zapaljenju sluzokoze mokracne besike koje je praceno
      bolnim i cestim mokrenjem. Mokraca je krvava. Najcesce je izazvano bakterijskom
      infekcijom ali moze i gljivicnom. Obavezno je uraditi urinokulturu i sprovesti
      sva bakterioloska ispitivanja kako besike tako i genitalnih organa na bakterije, gljivice,
      trihomonas vaginalis. . . Lecenje je po antibiogramu. Najcesce i partner treba da se podvrgne
      terapiji. Uzimati velike kolicine tecnosti. Raditi na jacanju imuniteta.