Uradio sam nalaz spermograma i spermokulture. Naslaz je sledeci: volumen 3, 0 izgled zuckast viskozitet normalan ph 8 broj spermatozoida u l. 80. 00 x 10/9 l pokretnih posle 30 min. 15% slabo pokretnih 40% nepokretnih 45% normalni oblici 15% arb. Jed. Patoloski oblici 85% leukociti 10-12 eritrociti 0 epitelne celije o fruktoza 1, 0 arb. Jed. Aglutinacija ++ arb. Jed spermokultura je pokazala eserihiju u velikom broju. Interesuje me da li u mom slucaju postoji mogucnost terapije koja bi popravila spermogram i sta je vase misljenje. Da li postji mogucnost zaceca prirodnim putem ili je moj nalaz pokazuje da bi trbalo preduzeti inseminaciju ili vantjelesnu oplodnju. Molim vas za odgovor s postovanjem

    Odgovoreno: 11. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Vas spermogram govori za infekciju sto je spermokultura i pokazala.
      smatram da se spermogram adekvatnom terapijom moze popraviti a da li
      ici na inseminaciju ili vto zavisi i od godina i stanja supruge.
      ako imate vremena, lecenjem infekcije ce spermogram da se popravi.