Izvinete sto k episam na makedonski se nadevam ke me razberete. . . Veke 1 mesec od mojot penis mi tece bela tecnost celo vreme ako go stisnam izleguva bela kapka. . . Duri mi se primetuva na dolnata obleka koga k ese isusi belo. . . Imam peckanje koga mokram. . . Pijam flagyl antibiotici skoro edna nedela megutoa ne prestanuva. . . Dali moze da mi kazete sto mislite za toa? Odnapred fala

    Odgovoreno: 14. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Prema opisu kojeg ste dali moguce je da se radi o prostatoreji. To je ritmicko izlazenje belicaste tecnosti iz uretre, koje se pojacava pri defekaciji. Radi se o mehanickom istiskivanju
      sekreta prostate pri zapaljenju prostate ili pri atoniji prostate.
      dijagnoza se postavlja pregledom sekreta, brisom uretre, laboratorijskim pregledom
      krvi i mokrace, kao i urinokulturom.
      posto se vec lecite, pretpostavljam da ste se javili urologu.
      treba biti strpljiv.