Postovani, molim vas da mi protumačite spermogrameprvi je radjen 25. 06. 2010godine ukupan voumen 2, 5ml; izgled beličast, ukupan broj35 x 10/9; pokretni 30% ; slabo pokretni30% ; nepokretni 40% ; normalne forme 90% ; patoloske forme 10% ; retke epitelne celije 2-3 le. Kontrolni spermogram je radjen14. 08. 2010 godine. Volumen 2ml; izgled belicast; miris karakteristican; ukupan broj 75x10/9; pokretni 20% ; slabo pokretni 10% ; nepokretni 70% ; normalne forme 80% ; patoloske forme 20% . Malo epotelnih celija 3-4le, retke celije. Ukoliko nije u redu, molim vas da mi kazete na kojoj klinici i kod kog lekara da se javimo. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 13. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Prvi nalaz spermograma je dobar ali u njemu se vidi prisustvo leukocita sto je znak infekcije.
      u drugom spermogramu se to potvrdjuje i vidi se da je pokretljivost smanjena,
      sto je sigurno posledica infekcije.
      za pocetak vam nije potreban neki "specijalni" urolog, jer treba istraziti
      o kojoj se infekciji radi i na kom je nivou a potom je leciti po antibiogramu.