Postovana doktorka, radio sam danas ultrazvuk testisa jer sam napipao kao neku izraslinu na desnom testisu, kod 4 urologa sam bio, prvi mi je dao uput eho i napipao isto to sto i ja, ultrazvuk kaze da nema nikakvih promena i da je sve najnormalnije, ali da na levoj prenskoj jami (tako nesto) mi je neka zlezda uvecana 8 mm, ne znam da li je uvecana ili postoji zlezda od 8 mm, vi znate sigurno. A ultrazvuk mi je radio bas doktor koji pregleda samo testise. E sad, da li je kojim slucajem moguce da na testisu postoji neki tumor da da na ultrazvuku nije lepo videt, tj da se sakrio, a da ova zlezda bude metastaza kao sto sam slusao da prvo kazu zlezda a onda posle ustanove drugo, da li je to moguce? A i noga me strasno boli ovih dana i to cela, i pre 3 nedelje me je u dnu glavica nesto jako probadalo, i prestalo za 3 dana. Molim vas odgovorite mi, hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Ultrazvuk je suvereno sredstvo za dijagnozu tumora testisa.
      uvecana limfna zlezda u preponi je najcesce znak reakcije organizma na neku infekciju.
      predlazem da uzimate tri meseca paraprotex, acidophillus i omega 3.
      o istima se obavestite na sajtovima koje sam dao u prethodnim odgovorima.