Poštovani, pre mesec i po dana imala sam strašne bolove u bubrezima. Upala je trajala oko nedelju dana. Analiza mokraće pokazala je prisustvo bakterije klebsiella pneumoniae. Molim vas za objašnjenje koliko je ovo opasno, koji su mogući uzroci i da kako se bolest leči? Inače, nakon upale nisam imala nikakvih tegoba osim što je mokraća očigledno neprijatnog i intenzivnog mirisa. Lekarka mi je juče prepisala antibiotike koje bi trebalo da uzimam 10 dana a potom ponovim analize. Nadam se vašem odgovoru, hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Klebsiella pneumoniae je gram negativna bakterija sa izrazenom polisaharidnom
      kapsulom zbog cega je dosta rezistentna. Naseljava oropharinx ali i urinarne puteve,
      narocito posle nekih intervencija-kateteri, sonde.
      leci se po antibiogramu.
      nadam se da vam je antibiotska terapija propisana po urinokulturi.
      kada budete ponavljali analize obavezno ponoviti se, krvnu sliku, urin i urinokulturu.
      bilo bi dobro da sada pored antibiotika uzimate i probibalance/probiotik/i omega 3
      nezasicene masne kisleine.