Poštovani, molim vas da mi razjasnite da li se detetu od sedam ipo godina radi hiruška intervencija zbog balanopostitis sim. ? Naime pre 4 meseca pojavio se problem koji se manifestovao crvenilom i zućkastim i iscetkom na polnom organu deteta. Pedijatar je prepisao obloge acidi boricid i pantenol kremu više puta u toku dana. Bilo je poboljšanja ali po prestanku terapije brzo se ponovo pojavio problem. Potom smo koristili ujutru triderm kremu a uveče kanesten 7 dana. Iposle te terapije problem se vrlo brzo ponovo pojavio. Nalaz urina je bio uredu. Sada nam je urolog prepisao triderm i sinoderm 14 dana, a prethodno je predložio operaciju. Da li je operacija neophodna sada ili se to tadi u pubertetu, koliko je to opasno? Unapred zahvalna zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 04. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Ako se detetu zbog upornog balanopostitisa formirala fimoza, onda je operacija neophodna.
      ako se operacija predlaze zbog cestih recidiva infekcije, onda imate jos jednu mogucnost,
      a to je terapija suplementima: paraproteks 2x pola tab. Pre jela/antibiotik biljni koji moze da
      se uzima dugo-jedna kutija za 90 dana/, probiobalance tab -pola tablete dnevno sazvakati
      izmedju obroka/probiotik za 120 dana u pakovanju/ i omega 3 jedna kapsula dnevno.
      ako i ova terapija ne suzbije infekciju, onda sledi circumcizija. Ne treba cekati pubertet.
      o preparatima se informisite na sajtovima koje sam davao u prethodnim odgovorima.