Postovani dr bocokicu, rijec je o mom svekru koji je 1943. God. S obzirom na njegove godine trazili smo da uradi tumor markere prostate, evo rezultata, pa vas najtoplije molimo da nam kazete kakav je nalaz. On nema tegoba, sem blago povisenog pritiska koji kontrolise ljekovima. Tpsa 9. 20 + ng/ml (0 - 4) fpsa 1. 84 ng/ml (-) srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 03. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Totalni psa je povisen. Niste mi dali index, odnosno odnos fpsa i tpsa.
      ali bez obzira na to da se javi urologu. Treba odraditi trus/transrektalni/pregled
      prostate i za tri meseca ponoviti markere pa ako su opet poviseni, uraditi
      biopsiju prostate.