Molim vas da mi protumacite spermogram: duzina apsinencije - 10 dana volumen (ccm) - 4 ph - 7 koenzistencija - likvefakcija 20 minuta izgled - staklast br spermatozoida (10^6) cccm - 110 br spermatozoida (10^6) vol - 440 progresivno pokretnih (% ) - 10 pokretnih spermatozoida (% ) - 30 ukupno pokretnih spermatozoida (% ) - 40 nepokretnih spermatozoida (% ) - 60 normalne forme (% ) - 65 patoloske forme (% ) - 35 l. E. (u vidnom polju) - 10-15 er. (u vidnom polju) - 0 aglutinacija - + urolog kod kog sam bio mi je prepisao profertil caps 2x1 tri meseca zbog asthenospermia, pa ponovo da radim spermogram onda. Koliko je ovo lose? Tj tih 40% pokretnih naspram 60% nepokretnih? Ima li veze sto sam prehladjen vec par dana, imam kijavicu, curi mi nos i boli grlo, pa sam koristio antibiotike (eritormicin) i fervex. Mogu li oni pa prouzrukuju ove rezultate. Da li da ponovim spermogram negde uskoro pa da budem siguran ili odmah da pocnem sa ovim kapsulama sto su mi prepisane?

    Odgovoreno: 03. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Pre nego sto krenete sa ovom terapijom ponovite spermogram
      ali posle 4 dana apstinencije.
      rezultat dostavite izvorno u obrascu. Necu vas komentar. A i ovaj spermogram
      dostavite u obrascu. Obavezno se pozovite na broj i datum ovog pitanja.