Postovani, molio bih vas da mi protumacite rezultate spermograma: -likvefakcija: 20 -konzistencija: normalna -zapremina: 6. 4 -ph: 8. 2 -broj spermatozoida: 73 -ukupan broj spermatozoida: 467. 2 -progresivno pokretni a) 0. 33 b) 0. 13 c) 0. 16 -nepokretnih d) 0. 38 -leukociti: 0. 44 -ostale celije: 7. 35 -vitalnost: 0. 66 -normalne forme: 0. 51 -abnormalne forme: 0. 49 -makro: 0. 05 mikro: 0. 01 okrugle: 0. 07 koncaste: 0. 01 duple: 0. 02 -angulacija: 0. 09 -fruktoza: 26. 9 -kisela fosfataza: 1. 04 -cink: 2. 7 -odnos cink/fruktoza: 0. 09 takodje zelim da napomenem da mi je spermokulturom izolovana bakterija enterococcus 10. 000. Da li su ovi rezultati normalni ili je potrebno dodatno lecenje i analize s obzirom da supruga i ja pokusavamo da dobijemo bebu poslednjih 6 meseci ali se to ne dogadja: (sa suprugom je sve ok. Unapred vam hvala

    Odgovoreno: 01. 09. 2010.
    • Poštovani,
      U vasem spermogramu postoji polispermija. O polispermiji
      govorimo kada je broj spermatozoida u 1 ml sperme preko 250
      miliona/kod vas 467 miliona/. Polispermija obicno ide sa smanjenom
      pokretljivoscu i povecanim brojem morfolosko defektnih spermatozoida sto kod
      vas nije slucaj.
      misljenja sam da enterokok treba da lecite po antibiogramu ako ga imate dve
      nedelje a potom da nastavite paraprotex, acidofilus, omega 3 i oxymax narednih
      tri do sest meseci. Spermogram i spermokulturu ponovite posle 3 meseca.
      o predlozenim preparatima se informisite na sajtovima koje sam dao
      u prethodnim odgovorima.