Postovani dr bocokic, na moje pitanje vezano za enterococcus /veliki broj/ koji mi je nadjen u spermokulturi koju sam takodje izneo dobio sam odgovor: ". . . Posto je kod vas na skoro sve antibiotike osetljiv, mozete poceti terapiju cephalexinom dve kutije a potom nastavite ciprofloxacinom narednih deset dana /dve kutije/. Uz ove antibiotike obavezno uzimajte probiobalance/prebiotik sa probiotikom/ jednu kutiju. Po zavrsenoj antibiotskoj terapiji nastavite paraproteksom 2x1 pre jela/jedna kutija/. Zanima me: 1. Koja doza cefaleksina /250 ili 500mg/, koliko dana i koliko puta dnevno? 2. Ciprofloxacin od 250 ili 500mg i koliko puta dnevno? 3. Kako se pije probiobalance? 4. Kada mogu da ponovim spermogram? Unapred hvala! Ivan

    Odgovoreno: 31. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Cefaleksin 2x 250 mg.
      ciprofloxacin a 0. 25 2x1.
      probiobalance 1 tab. Dnevno sazvakati.
      paraproteks 2x1 pre jela.
      spemogram i spermokulturu ponovite po zavrsenoj terapiji paraproteksom.
      dao sam sajtove u ranijim odgovorima na kojima mozete da se informisete o
      predlozenim preparatima.