Isao sam na pregled kod urologa gde mi je konstatovano sledece. Desni tetris se jedva plapira, levi se ne palpira. Uradio sam hormone fsh 22. 9, lh 18. 8, testosteron 9. 46, prolaktin 142. Dali mi mozete reci sta znaci ovo prvo i kakvi su rezultati hormona. Dali ovo utice na sterilitet i kako se leci. Unapred hvala

    Odgovoreno: 31. 08. 2010.
    • Poštovani,
      I fsh i lh su lako poviseni a prolaktin i testosteron su u referentnim granicama.
      nalaz urologa govori da je desni testis atrofican a levi da se najverovatnije nije spustio
      u skrotum.
      treba ultrazvucno traziti levi testis pa ako treba i da se spusti u skrotum.
      prethodno uradite spermogram. Ako je azospermija, trazite da vam se uradi kariotip
      /hromozomsko ispitivanje/.