Postovani, radjena mi je spermokultura i rezultat je sledeci: enterococcus spp, veliki broj legenda: s - osetljiv i - slabo osetljiv r - neosetljiv antibiogram: enterococcus spp, antibiotik osetljivost penicillin g (visoka doza) s ampicillin s tetracyklin r erythromycin s ciprofloxacin s cephalexin s gentamycin s trimethoprim+sulfa r chloramphenicol s kojom terapijom da krenem pre nego se javim lekaru? Postoji li neki rezim ishrane, dodatak ishrani ili nesto slicno sto bi pomoglo suzbijanju infekcije? Moze li ona da utice na sterilitet? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 30. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Enterokok je normalni stanovnik debelog creva i ne bi trebalo da ga ima
      u drugim sredinama, narocito ne u spermi.
      posto je kod vas na skoro sve antibiotike osetljiv, mozete poceti terapiju
      cephalexinom dve kutije a potom nastavite ciprofloxacinom narednih deset dana
      /dve kutije/. Uz ove antibiotike obavezno uzimajte probiobalance/prebiotik sa probiotikom/
      jednu kutiju.
      po zavrsenoj antibiotskoj terapiji nastavite paraproteksom 2x1 pre jela/jedna kutija/.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #67280

    • Stanisa predic 30. 08. 2010.

      Diabetes mellitus tip 2. Kako se mozem se izleciti od ove bolesti sta treba da jedem i sta ne treba. Ja vam se unapred zahvalim ako me savetujete