Postovani, molim vas za misljenje, operisao sam varikokelu pre skoro 5 meseci, pre operacije spermogram je bio 38% zivih (progresivno brzo 14 progresivno sporo 17) i 62% nezivih, da bi sadasnji nalaz bio 20% pokretnih, 70% nepokretnih i 10% slabo pokretnih a prisutni su i leukociti 4-8!? Unapred hvala

    Odgovoreno: 26. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Sto se pokretljivosti tice, nalaz je slican onom od pre tri meseca.
      ali vi u spermogramu imate prisustvo leukocita sto je siguran znak infekcije.
      znaci treba da je istrazite a potom i lecite.
      tek posle toga ce spermogram da se popravi.