Postovani, vec neko vreme kuburimo sa bakterijama. Dugo sam lecila esirihiju u urinu i, konacno, izlecila - godinu dana mi je urinokultura sterilna. Pre tri nedelje u vaginalnom i cervikalnom brisu, otkrivena je esirihija koju sam lecila i treba da idem na kontrolni pregled. Moj muz i ja planiramo bebu. Vec neko vreme radimo na tome bezuspesno. Moj suprug je uradio spermogram i svi parametri su u granicama normalnog, a u spermokulturi je ustanovljen enterococcuss spp (mali porast) . Treba li to da leci, uradjen je i antibiogram, mada nema nikakve probleme? Moze li ta bakterija da utice na zacece? Treba li da uradi jos neke analize: urinokultura, uretralni bris. . . Molim vas pomozite nam! Velika zahvalnost na odgovoru.

    Odgovoreno: 27. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Enterokok u spermokulturi treba da se leci po antibiogramu.
      suprug neka uradi sve briseve uretre ukljucujuci i hlamidiju i obe mikoplazme, kao i
      urinokulturu.
      vi uradite vaginalni sekret, vaginalni bris, cervikalni bris i briseve na hlamidiju
      i mikoplazme.