Drug mi ima klinefelterov sindrom, povisen lh i fsh. Azoospermia, nema spermatozoida ni malo (sve nule u rezultatu) . Ima li neki nacin da se izleci?

    Odgovoreno: 26. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Kod klinefelterovog sindroma se radi o primarnom hipogonadizmu zbog
      urodjene hromozomske aberacije. Umesto 46xy oni imaju 47xxy hromosoma.
      u krvi su im poviseni i lh i fsh hormoni a testosteron je snizen.
      u spermogramu je azospermija. Obicno pate od ginekomastije.
      davanje testosterona ne poboljsava spermatogenezu. Na plodnost se
      ne moze nicim uticati.
      konsultujte i endokrinologa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #67018

    • Imam scvene tackice u predelu usmine koje se sire na gore i dole, kada ih cesem postaju jako crvene jakoooo svrbe pomozite mii ne znam sta da radim