Poštovanje, pitanje se odnosi na moga sina koji sada ima 7 godina, kao dijete je imalo kriptorhizam jednog testisa a drugi je bio migrirajući, pa je operisan u prvoj godini života ali je taj testis atrofirao i na kraju izvađen a taj migrirajući je fiksiran međutim, u zadnjoj godini su se pojavili kalsifikati oko tog testisa i rečeno nam je da je to posljedica slabe vaskularizacije. Možete li nam malo pobliže objasniti šta su kalsifikati zbog čega oni nastaju dali moze imati neke negativne posljedice. Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 29. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Ovo pitanje je sada dospelo na urologiju.
      nije mi jasno o kakvim se kalcifikacijama oko testisa radi.
      inace rec kalcifikacija znaci talozenje kalcijuma.
      predlazem da dete odvedete nekom drugom urologu za drugo misljenje.