Poštovani, molim vas da mi objasnite šta znači patološka dijagnoza carcinoma papillare transitiocellulare invasivum laminae propriae-low grade (hg2); pt1b posle operacije mokračne bešike hp nalaz je pokazao napred navedeno. Interesuje me koliko je ovaj oblik karcinoma invazivan i kakve su prognoze za njegovo ponovno pojavljivanje. Posle operacije nisam dobio nikakvu terapiju sem par dana ispiranja mokračne bešike dok sam nosio kateter. Inače sam iz republike srpske i operisan sam u kliničkom centru istočno sarajevo. Takođe vas molim za odgovor da li sam posle ovakvog nalaza trebao da budem tretiran sa bsž vakcinom pošto sam na internetu i u razgovoru sa drugim lekarima saznao da se ona daje kao vrlo efikasna terapija koju ja nisam dobio. U očekivanju vašeg odgovora, unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 26. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Radi se o povrsnom tumoru sluzokoze prelaznog epitela mokracne besike koji je
      zahvatio i laminu propriu ali ne i misicni sloj sto je najvaznije/slojevi besike:
      sluzokoza, lamina propria. Misicni sloj, adventicija-iznutra prema spolja/.
      tumor je gii sto ce reci na sredini izmedju dobro diferenciranog /najmanje maligan/
      i ne diferenciranog/najvise maligan/.
      tesko je reci o tome kakva je prognoza. Sve je individualno. Tumor je sklon recidivu
      zato ici na stalne kontrole.
      mi preporucujemo immucyst za instilaciju besike posle tur-a tumora.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #66821

    • Gordana zlatovic 02. 04. 2015.

      Postovani sta znaci patoloski nalaz? Posle kontrole i operisanja zeluca od kancera nisam sigurna kakvog jer je od moje drugarice mama u pitanju. Ovako glasi nalaz sa kontrole who-patoloska dijagnoza uzorak sluznice tankog creva sa znacima hronicne inflamacije i vise uzoraka delimicno nekroticnog fibrovaskularnog granulacionog tkiva. Postovanje gordana zlatovic

    • alberim kelmendi 18. 12. 2011.

      Koliko je rizican tumor gradus1 mokracne besike