Poštovani problem je sledeći - imam česti nagon za mokrenjem - lažni, ne mogu da mokrim a tera me, malo boli u predelu jajnika dok mokrim. Svrbe me usnice na otvoru vagine i ima blagog crvenila, ništa više vidljivog nema. Imam momka i odnos sa njim već 6 meseci, on mi je prvi partner ali je on "čist" - proverio se. Do sada nismo imali nikakvih zdravstvenih tegoba. Zatim, prilikom penetracije u vaginu na otvoru vagine - usnicama oko otvora, osećam jak bol zbog kojeg ne možemo da vodimo ljubav. Malo sam punija osoba, neredovno jedem da bih smršala ali sam retko kad bolesna. Odnosi u porodici su malo napetiji - češće svađe (čula sam da i to može da dovede do poremećaja) . Često se tuširam (do 3 puta na dan kada su vrućine, možda je od preterane higijene? I katkad nosim dnevne uloške da ne bih zaprljala donji veš. O čemu se radi i šta da preduzmem? Hvala u napred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Uradite vaginalni i cervikalni bris kao i vaginalni sekret.
      moguce je da se radi o kandidijazi.
      dok traju ispitivanja mozete uzimati paraprotex i ac zymes.
      www. Calivita. Com
      www. Biobalance. Rs
      eee. Calivita-srb. Com