Postovani, moj otac koji ima 70 godina je operisao tumor prostate (ista je odstranjena) . Stigao je rezultat patologa, pa vas molim da mi protumacite izvestaj sa kontrolnog pregleda: -adena ca prostatae gr ii, gleason score 9 (4+5); tumor zahvata vise od 70% uzorka, prisutni su znaci perineralne invazije, kao i invazije desne semene kesice i kapsule. -da li je tumor zahvatio i okolne organe i kakve su to hormonske injekcije koje mu preporucuju? Hvala

    Odgovoreno: 24. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o adenocarcinomu prostate srednjeg stepena maligniteta/g ii/
      koji zahvata 70 posto prostate i koji je probio kapsulu prostate i zahvatio
      desnu vezikulu seminalis.
      adenokarcinom je zavistan od testoeterona te se daje hormonalna terapija
      za supresiju lucenja testosterona.