Da li su spermatozoidi vitalni ako u spermi ima urina? U pitanju je paraplegicar, 46. Godina.

    Odgovoreno: 21. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Paraplegicari obicno nemaju ejakulaciju ili je ona retrogradna gde sperma
      odlazi u mokracnu besiku i gde se vitalnost spermatozoida smanji uglavnom
      zbog kiselosti urina.
      kod paraplegicara je plodnost smanjena i zbog toga sto su testisi "topliji"zbog
      stalnog sedenja i utopljavanja a tada je spermatogeneza poremecena.
      ujedno su paraplegicari skloniji upalnim procesima zbog staze urina sto
      takodjer lose urice na plodnost.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #66520

    • Tu nema pravila. . . . Bilo je slucajeva da su mnogi skoro, , prirodno'', u kucnim uslovima ostvarili potomstvo (uz malu, , pomoc'' sprica) gde su svezi ejakulat, , ubrizgavali'' partnerki i uz malo. . . Ili dosta srece da pogode optimalne dane oplodnje (ovulacije) . . . Uspevali da obore navodne teorije. . . Paraplegicar sam punih 35 god. I znam mnogo toga. . . Uostalom mene je (u 52 god. Zivota!!!!. . .) samo jedna nesretna okolnost sprecila da ostvarim potomstvo. . . Uostalom postoji spec. Bolnica u bg. . . Za te svrhe za osobe sa invaliditetom. . Nacicete je na guglu. . . . .