Postovani, molila bih vas da mi odgovorite. . Moj sin ima deset meseci, i obostranu hidronefrozu. Operisan je sa mesec dana zivota i uradjena mu je stoma sa leve strane a sa sest meseci stent sa desne. Stent je uklonjen posle mesec dana i stanje se malo poboljsalo. Medjutim, od vadjenja stenta, on konstantno ima bezbroj klica klebsiele u urinu. To traje vec cetiri meseca i ja sam jako zabrinuta, jer mu niko ne daje nikakvu terapiju. Inace, on od rodjenja pije baktrim kao profilaksu, ali je klebsiela na baktrim rezistentna. Kakva je to bakterija, kako se leci, jel je opasna, kakve posledice ostavlja. Molim vas recite mi kako da se izlecimo? Hvala vam puno i puno pozdrava od mene i mog malog sina.

    Odgovoreno: 19. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Klebsiella pneumoniae, kao sto ime govori, zivi i izaziva teske infekcije respiratornog
      trakta, narocito kod imuno deficijentnih organizama/dece i staraca/.
      cesto je izazivac i urinarnih infekcija takodje kod osoba sa oslabljenim imunitetom.
      u principu se treba leciti po nalazu antibiograma.
      kod vaseg deteta je ova infekcija posledica staze urina zbog opstruktivnih smetnji
      u oticanju urina. Vasi doktori imaju uvid u stepen hidronefroze sto se vidi po tretmanu
      koji je primenjen-levo stoma desno stent.
      za pretpostaviti je da ce rastom i sazrevanjem vaseg deteta stepen hidronefroze da se
      izdiferencira a samim tim ce se i odluciti o definitivnom tretmanu istog.
      imajte poverenje u vase doktore i hirurge.