Postovanimolim vas da mi pojasnite sta me ceka sa detetom. . . Moj sin je pre tri godine operisan od hipospadije, redovno isli na kontrole. . . Medjutim ove nedelje je doktorka zakazala operacijua dijagnozaje: suzenje spoljasnjeg otvvora uretre. . . Sta podrazumeva sam cin operacije i postoperativni tok. . . Koliko dugo traje operacija. . . I da li se tu zavrsavaju nasi problemi. . . Molim vas da mi razjasnite volela bih da znam kako najbolje da pomognem svom detetu. . Da budem pripremljena. . Hvala vam unapred pozdrav

    Odgovoreno: 13. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Hipospadije se i operisu u nekoliko aktova.
      suzenje spoljasnjeg otvora uretre je mala intervencija i traje kratko.
      tom intervencijom bi trebalo da se zavrsi operativni tretman kod hipospadije,
      iako se po nekada desava da se suzenja spoljasnjeg otvora uretre cesce ponavljaju.