Postovani, u ejakulatu mi je pronadjena bakterija streptokok pneumonia u malom broju, kao i u nalazu urina (10 na 5) . Na osnovu antibiograma zapoceo sam lecenje panklavom. Zanima me koliko je ova bakterija opasna, da li sam dobro postupio zato sto sam zapoceo lecenje, da li je ona prenosiva i da li utice na plodnost? Zena i ja zelimo dete pa me zanima da li mozemo da se posvetimo tom pitanju pre nego sto se oslobodim prisustva ove bakterije. Hvala najlepse na vasem odgovoru srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 15. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Streptokok pneumoniae cesto kolonizuje gornje respiratorne puteve i u zavisnosti
      od imuniteta domacina moze izazvati obolenje.
      u poslednje vreme se pronalazi i u urogenitalnom traktu. Lecenje zavisi od broja klica,
      klinicke slike i imunog odgovora obolelog.
      vi ste poceli terapiju panklavom po ab. Uzimajte ga deset dana.
      po zavrsenom lecenju panklavom mozete nastaviti lecenje paraproteks tab. , probiobalance tab. I omega 3 kaps. U trajanju najmanje tri meseca.
      radite na jacanju imuniteta.
      inace svaka infekcija urogenitalnih organa utice na spermatogenezu.
      o preporucenim preparatima se informisite na sajtovima koje sam davao u ranijim
      odgovorima.