Postovani, imam pitanje povodom opsteg informisanja. Ukoliko se brisevima uretre na bakterije, gljivice, hlamidiju i obe mikoplazme utvrdi postojanje nekog oboljenja od navedenih, da li su to izlecive bolesti? Ako jesu, koliko lecenje traje, cime se lece i koliko nakon toga moze da se nastavi zdrav i normalan seks? Da li utice na plodnost? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 08. 2010.
    • Poštovani,
      U zavisnosti od izolovanog uzrocnika odredjuje se terapija antibioticima.
      sve polno prenosive bolesti su izlecive.
      za vreme lecenja odnosi su sa zastitom a istovremeno se lece oba partnera.
      infekcije urogenitalnog trakta imaju veliki uticaj na spermatogenezu i
      na plodnost.