Radio sam bris uretre i nema leukocita i bakterija ali je u nalazu mikrobioloske pretrage izolovana haemophilus influenzae!!! Sta je to??? Unapred hvala na odgovoru!!!!!!!

    Odgovoreno: 12. 08. 2010.
    • Poštovani,
      To je bakterija koja nastanjuje nasooralnu regiju i koja je najcesci izazivac
      sinusitisa i pneumonija.
      u poslednje vreme se moze naci i na sluznicama urogenitalnog trakta, najcesce
      zbog specificnih navika seksualnih partnera.
      lecite je po antibiogramu antibioticima.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #66277

    • I ja sam radio bris uretre, takođe mi je izolovana haemophilus influenzae. Tražio sam po netu, ali ništa nisam mogao da nađem, samo to da je vrlo retko. . . Zanima me da li je opasno? Ne razumem kako sam mogao to da dobijem (moja devojka je imala streptokoke u brisu) ? Zbog specifičnih navika seksualnih partnera, šta to tačno znači?? Prepisani su mi antibiotici, na bazi penicilina. Hvala puno!!!!