Insufficientia renalis gr i-ii, kreatinin i39 i povisena mokracna kiselina, doktorica je rekle da je oslabljena funksija bubrega. Sta bi to moglo biti i kakve pretrage uciniti, hvala

    Odgovoreno: 10. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Najbolje da se konsultujete sa nefrologom. Pomenuta vrednost kreatinina nije
      zabrinjavajuca.
      uzimajte vise tecnosti a uradite preglede urina, urinokulture, kompletne krvne
      slike, hepatograma i jonograma. Naravno i ultrazvuk bubrega, besike i prostate.