Postovani (!) , vapim za pomocu, koju cu, nadam se, dobiti od vas! Problem je bol u levom testisu posle ejakulacije (uglavnom par sati posle i traje do dva dana) i cisticne promene precnika oko 2mm na "pas" semeniku levog testisa. Ultrazvuk je u redu, spermogram: 4ml, ph 8, fruktoza 1. 0, aglutinacija 0-1, broj 140. O, pokretni 85% , slabopokretni 4% , nepokretni 11% , normalne forme 86% , patoloske 14% i leukociti, eritrociti, epitelne celije- negativno. Ldh-173, hcg- <1. 0, afp-2. 65. Spermokultura: "zasejane podloge su ostale sterilne. Urolog mi je posle rezultata prepisao dovicin (7dana, 2x1) i sinacilin (7dana, 2x1, 250mg) . Posle terapije bol nije prosao! Moja potencija, iako znam da je psiholoska, svakodnevno opada i pocinjem stvarati fobiju od tumora testisa! Na pragu sam unistenja petogodisnje veze! Molim vase cenjeno misljenje i savet o daljim akcijama! Unapred velikozahvalan, vas dragan!

    Odgovoreno: 10. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Ako su sve analize, tumorski markeri i ultrazvuk testisa u redu,
      onda nema razloga da se plasite i panicite od tumora testisa, jer njega nema.
      vas urolog vam je dao antibiotsku terapiju i to je u redu.
      ja bih vam jos predlozio da nastavite sa paraproteksom, acidophillusom,
      rhodiolinom i oxymaxom. Ovo uzimajte dva tri meseca.
      u prethodnim odgovorima imate sajtove na kojima se mozete
      informisati o predlozenim preparatima.