Imam problem vec nekoliko godina, pre puberteta sam imao normalno spustena dva testisa, a onda vremenom kao da mi je desni testis nestao. . . . . Tj nemogu da napipa na desnoj strani nista sem kozice dok mi je levi testis malo vece velicine, i nekad malo prelazi polovinu gde bi trebalo da bude ovaj drugi testis, nzm da li je u pitanju decija kila ili neka druga bolest, i kakva je ta operacija spustanja testisa??

    Odgovoreno: 09. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Najbolje da se javite urologu.
      ako ste sigurni da ste ranije imali oba testisa u skrotumu, a sada
      jedan testis ne pipate, onda je moguce da sa te strane imate urodjenu
      preponsku kilu i da je testis negde u kilnoj kesi. Postoji mogucnost i
      da vam je taj testis atrofirao ako ste imali torziju tog testisa, ali bi se tada
      valjda secali bolova i otoka tog testisa.