Doktore, imam 31 godinu. U braku sam 2 godine. Uradio sam samoinicijativno spermogram u privatnoj laboratoriji pa vas molim za mišljenje i savet kome dalje da se obratim, pošto sumljam da se kod mene radi o neplodnosto jer sam preležao zauške u pubertetu. Nalaz je sledeći: opis nat. Prep. Ejakulata 10-12 le i dosta bakt u svp količina ejakulata 4. 00 ml viskozitet 0. 50 cm ph- vrednost 8. 0 br. Sperm. U ml kubnom 8. 00 milion pokretnih 30% nepokretnih 50% slabo pokretnih 20% hvala

    Odgovoreno: 06. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Predlazem da za desetak dana ponovite spermogram i da ga posaljete
      izvorno a ne da ga vi prepisujete. Apstinencija 4 dana.
      u ovom sto ste poslali smanjen je broj spermatozoida a o formi-obliku
      spermatozoida se nista ne kaze. Povecan je i broj leukocita sto bi moglo da govori
      za infekciju genitalnih organa.
      treba da se javite urologu.