Postovani doktore, imam pitanje vezano za mog oca. Evo otpusne dijagnoze: tu ves. Urin. Vitium aortae, insuff. Valv. Mitralis et tricuspid. Arhytmia es ventricul. Et supraventricul. Cmp chr. Comp. Primljen na odeljenje zbog operativnog lecenja tumora desnog zida mokracne besike. Nakon sprovedene preoperativne pripreme, dana 20. 07. 2010 god. U oet anesteziji uradi se op. Tur tumorum ves. Urin. Postoperativni tok uredan, urin bistar. Nakon vadjenja katetera uredno mokri, kontrolise mokrenje. Petog postoperativnog dana dolazi do skoka tel. Temperature, rez urin oko 200 ml zbog cega je vracen stalni urinarni kateter. Nakon toga afebrilan. Ph nalaz u toku. Otpusta se kuci. Th: caps. Nitroxolin forte 3x1 10 dana. Uvin caj. Kontrola za dve nedelje sa kks, urin, uk i abg. Napomena: pacijent blagovremeno obavesten o dijagnozi i prognozi bolesti. Ukratko mu je opisana i predlozena medicinska mera, kao i cilj i korist od predlozene medicinske mere. Obavesten je i o vremenu, trajanju i mogucim posledicama preduzimanja, odnosno nepreduzimanja predlozene medicinske mere. Doktore interesuje me zasto sada ima ucestale temperature, ponekad veoma jake groznice i otezano mokri? Koliko treba tecnosti da pije dnevno i mozete li mi reci uopsteno kakav zivot treba da vodi (rad, ishrana. . .) ? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 05. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Vas otac ima uro infekciju, sto je cesta pojava posle opisane
      intervencije i narocito kod starijih ljudi.
      ako sam dobro razumeo, otac je sada na stalnom kateteru i uzima nitroxolin.
      ja bih vam preporucio da uzima cedax tab 1 dnevno sa sto vise tecnosti i neki probiotik.