Postovana gospodo ja se izvinjavam sto vas ometam ali vas molim za pomoc prije mjesec sam bio na operaciji i otklonili su mi lijevi testis posle operacije moj testis su poslali na -patolosko-histolosko dijagonzu i ta dijagnoza glasi ovako-orchiepididymitis fibrinopurulenta acuta partim apscedenes et necrotica. Pa vas molim da mi kazete jeli to sta opasno i da mi na mome jeziku objasnite sta je to, hvala unaprijed i nadam se brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 05. 08. 2010.
    • Poštovani,
      To znaci akutno gnojno zapaljenje testisa sa gnojnim i nekroticnim
      promenama u parenhimu testisa.
      ako je do ovih promena doslo posle akutnog nastupa bola,
      onda je velika verovatnoca da ste imali torziju /uvrnuce/ testisa, koje
      je trebalo da se zbrine u roku od 6 sati od pocetka bolova.
      ako se radilo o torziji testisa onda i drugi testis treba fiksirati /operativno /
      da se ne desi i sa njim isto.