Primetio sam u poslednjih mesec dana da mi je desni testis malo spusteniji od drugog i malo veci, u opustenom stanju, medjutim kada, da se izrazim zategne "kesica" oni su jednaki, sad ne znam da li je to neki problem, ne boli me nista niti imama nekakve kvrgice, ali citao sam po netu, i strah me i bojim se da nije nesto gore. Unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 08. 2010.

Komentari na pitanje: #65925

    • Na prvoj godini medicine iz anatomije smo ucili kako je normalno da je jedan testis nesto nizi nego drugi. A na wikipediji pise jos i ovo: in mammals with external testes it is most common for one testicle to hang lower than the other. While the size of the testicle varies, it is estimated that 21. 9% of men have their higher testicle being their left, while 27. 3% of men have reported to have equally positioned testicles. [4] this is due to differences in the vascular anatomical structure on the right and left sides. To znaci da je to da ti je desni testis nesto nizi potpuno normalno, i ako si mlad i inace nemas nikakve probleme sa testisima ne trebas ici doktoru.