Kako da lecim hronicnu upalu prostate? Imam 37 godina i poslednjih godinu dana lecim upalu prostate. Lekaru sam se javio zbog hladnoce u predelu testita i okoline i bola u dnu ledja, trnjenje niz butine kao i nelagodnosti. Prilikom digitorektalnog pregleda prostata je dosta bolna na dodir. Odradio sam odmah psa, kao i briseve uretre, na klamidiju, mukoplasmu i ureaplasmu, kao i spermokulturu i sve je ok, dakle bez bakterija. Lekar mi je najpre dao cink i ulje od semena budneve par meseci, pa onda komprosta jer nije bilo bolje, pa onda pauza pa opet komprosta. . Sada opet pauziram bez terapije. Nesto mi je bolje ali nelagodnost traje kao i trnjenje niz butine. Sada mi je lekar rekao da pauziram sa komprostom i da dodjem za 6 nedelja sa ponovnim brisevima uretre i spermokulturom. Nervozan sam jako u vezi toga jer imam genetsku predispoziciju s obzirom da mi je otac operisam od ca prostate kao i deda. Da li je ova terapija ok i ima li tu nesto sto bi moglo josh da se uradi. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 03. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Sve je uradjeno kako treba.
      ja bih vam predlozio preparate iz palete cv international. Njih
      mozete uzimati duze -do pet sest meseci. I to: paraprotex, acidophillus, omega 3
      i rhodiolin.
      dao sam sajtove na kojima se mozete informisati o preparatima
      u prethodnom nekom odgovoru.