Molim vas da mi protumacite spermogram, 1980 godiste koagulacija - prisutna likveracija - 19 izgled - zuckast volumen 3, 2 ph 8, 0 broj spermatozoida 139, 0 x 10*6/ml broj spermatozoida 444, 8 x 10*6/ml progresivno pokretni spermatozoidi 45% pokretni spermatozoidi 5% leukociti 4-6 eritrociti 1-3 bleda aglutinacija / viskoznost - normalna scg normalne forme 79% scg abnormalne forme 21% scg, glava 7% scg vrat 3% scg rep 11% trajanje apstinencije 3 dana

    Odgovoreno: 03. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Sem povecanog broja spermatozoida i povecanih leukocita,
      ostalo u spermogramu je dobro.
      poviseni leukociti govore za infekciju pa uradite ispitivanja u tom pravcu.