Postovani doktore, prvo da vam se zahvalim u ime svih, sto nadjete vremena da nam odgovorite. Vec sam vam jednom pisala da lecim candidu vec mesecima, a u urinu se u poslednje vreme cesto javlja proteus mirabilis. Mnogo me je pekao mokracni kanal, a osim bakterije imam i kamencice u bubrezma i nekad ne znam da li pece zbog peska ili zbog bakterije. Po vasem savetu uradila sam dark field pregled krvi i doktorka je bila zacudjena da kod mlade osobe tako budu slepljeni eritrociti. U meni kao da nema ni trunke kiseonika, pa zato me i napadaju ovi mikroorganizmi. Kolonoskopiju sam radila, gastroskopiju, mr enterografiju, i iako su sumnjali na krona, nista nisu utvrdili. Imunolog kaze da je sa imunoloske strane sve u redu i da ne gubim vreme na njih. Jedino mi je bio snizen c3, a kazu mi da je to vezano za bubrege. Mozete li mi reci nesto vise o tome? Vrlo cesto me bole bubrezi, pogotovo posle lekova i trunke viska soli ili dugog hodanja i stajanja. Napominjem da sam smrsala 24 kg za par meseci. Lekarka opste prakse mi je prepisala monural koji mi je unistio creva, a nije htela da mi da gentamicin na koji je reagovao proteus, iako je gastroenterolog rekao da su bolje injekcije za creva. Posle par dana mi se vratilo pecenje i onda sam ja na svoju ruku uzela ampicilin. Posto imam kandidu, mogu li da ga pijem na 12 sati i koliko dana? Pocela sam prvo sa decijim sirupom, ali posto ima secera poceo je da me muci stomak, imala sam i bilijarni napad (dijareju, posto nemam zucnu kesu) . Cajeve sam pila, puno tecnosti, brusnica mi smeta zbog kandide, palisept- 2 kutije, ali pecenje je i dalje bilo prisutno. Morala sam da predjem na antibiotik. Cini mi se vec posle 3 kasicice decijeg sirupa (250 mg) , manje me pece. Uzela sam i naturoplex, ali ne znam koliko da pijem i da li pomaze? Paraprotex i ostale preparate cu uzeti cim budem finansijski u mogucnosti. Hvala!

    Odgovoreno: 01. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Ako ste bili na dark field mikroskopiji onda su vam oni predlozili
      terapiju koju treba da sprovodite. Vi to ne radite i naravno da se
      smetnje ne povlace. Antibioticima samo "hranite" candidu.
      i sve u krug.