Postovani, pre godinu dana dijagnostifikovana mi je hipospermija. Parametri su bili sledeci: likvefakcija - 20 konzistencija - normalna zapremina ejakulata - 0, 8 ph - 8, 0 leukociti - 0, 01 ostale celije - 0, 05 kisela fosfataza - 0, 62 cink - 1, 01 cink/fruktoza 0, 05 fruktoza 18, 3 u sedimentu ejakulata nisu nadjeni spermatozoidi, a prostaticni neomeri su snizeni lekar mi je rekao da su testisi normalnog smestaja, ali nesto manji u odnosu na zivotno doba. Nisam koristio nikakve lekove ni terapiju. Molim vas da mi kazete vase misljenje i sta bih trebao preduzeti. Hvala

    Odgovoreno: 03. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Niste naveli godine starosti, da li ste rodjeni sa spustenim testisima
      i da li ste preboleli zauske ili imali neku upalu pasemnika i testisa.
      uradite ultrazvuk testisa da vidimo dimenzije, kao i hormonski status.
      a ponovite i spermogram.
      predlazem da uzimate sir. Polinesian noni. Oxymax, vitalman i omega 3
      duze vreme a spermogram da radite na 3 meseca.
      u prethodnim odgovorima nadjite sajtove koje sam dao za informaciju o
      preparatima.