Postovani, meni je skoro dijagnostifikovana cista periureteralis. Traje vec neko duze vreme bez bolova bez otezanog mokrenja, osim sto mogu mokracu da zadrzim bez ikakvih problema na duze vreme a da me pritom ne tera na mokrenje. Imam 28. Godina pa me interesuje sta se sa tim radi dal je lecenje operativno i pod kojom se anestezijom izvodi. Hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Postoje urodjene i stecene periuretralne ciste.
      ako svojom velicinom i rastom vrse pritisak na uretru ili susedne
      strukture onda treba intervenisati. Ako ne prave probleme ne treba ih dirati.
      ne treba ih brkati sa divertikulima uretre jer ciste nemaju komunikaciju sa
      lumenom uretre. Ovo je vazno zbog lecenja.
      lecenje je idealno ako se cista extirpira in toto, a u obzir dolazi i aspiraciona
      punkcija sa sklerozacijom pa i marsupijalizacija/delimicna hirurska resekcija/.
      anestezija je opsta ili spinalna.