Postovani, pre nekoliko dana sam radio spermogram i spermokulturu i rezultati su sledeci: - volumen 3. 3 ml. - izgled belicast - ph 8 - broj spermatozoida 50 - pokretnih posle 30 min 50% - slabo pokretnih 30% - nepokretnih 20% - leukociti u v. P 18-20 - eritrociti 8-10 - epitelne celije 2-3 na rezultatu nisu upisane vrednosti za normalne i patoloske oblike. U spermokulturi je izolovana staphylococcus haemolyticus. Inace imam 30 godina i u braku sam oko 2 meseca. Mozete li molim vas da mi protumacite ovaj rezultat i da mi kazete koliko je on "los" unapred hvala, misko

    Odgovoreno: 29. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Nalaz leukocita govori za infekciju genitalnih organa sto je
      potvrdila i izolacija hemoliticnog streptokoka u spermokulturi.
      kako kazete da u spermogramu nije upisan nalaz forme -oblika spermatozoida,
      to vam predlazem lecenje infekcije po antibiogramu a posle dve nedelje
      antibiotske terapije da predjete na biljne preparate: paraproteks, ac zymes,
      omegu 3 i oxymax. Posle tri meseca ponovite spermogram i spermokulturu,
      pa se javite uz poziv na datum i broj ovog pitanja. U prethodnim odgovorima
      sam dao sajtove za informaciju o preparatima.