Postivani, ovu tegobu sam osecala duze vreme u intervalima ali ne sa ovim intenzitetom. Naime osecam jako ostar bol u predelu donjeg stomaka gde mokrim koji se penje navise ka desnoj strani i udara u noge posebno desnu, tada mi i ruke trnu i gubim dah, preznajam se. Juce sam imala jak napad i otisla doktoru koji mi je dao koktel injekciju protiv bolova diklifen ampul. , baralgetas amp, lasix i neznam tacno stapri pregledu stomak mi je bio mekan bez vecih bolova sem donji mokraci kanali ili sta vec na desnu stranu (napominjem menstruacija mi je uredna i zavrsena pre pet dana) laboratorijski nalaz-krvna slika (leukoc. 6. 6, eritr. 3. 97, hemog. 114, hematokrit0. 361, mcv91, mch28. 8, mchc317, trombociti205leukocitna formula segmentirani50. 8, limfociti7. 9nalaz urina-izgled-mutan, boja-zuta, reakcija-kisela, spec. Tezina-1. 010, proteini-neg. Glukoza-neg. Ketoni-neg. Bilirubin-neg. Urobilinogen-neg. Hemoglobin-neg. Nitriti-neg. Mikroskopski pregled urina-eritrociti-6-8svezi 2-3-bledi, leukociti-8-10, epitelne celije-10-15 plocastih, cilindri-. Kristalimasa sitnog ca-oxalata, bakterije -malo ostali sedimenti -dosta sluzi. Unapred zahvalna!!!

    Odgovoreno: 29. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Sediment urina govori za uroinfekciju a nalaz oksalata sa pesak u mokracnim
      putevima.
      kako opisujete bolove da idu u ruku i nogu verovatno da imate problema i sa
      kicmom.
      uradite urinokulturu i ultrazvuk bubrega i besike, pa ako nalazi budu
      uredni onda iskljucujete poreklo bolova od urotrakta.
      moj vam je predlog da tri meseca uzimate paraproteks, acidofilus, omega 3
      i oxymax.