Postovani, pre sest meseci dijagnostifikovana mi je oligoasrenospermija. Bris na hlamidiju je bio pozitivan i to je uspesno izleceno. Nakon sest meseci terapije vitaminima spermogram je sledeci: volumen 2, 3 (ref. 2-5) , likvefakcija zavrsena, viskoznost 0, ph 7, 8 (ref. 7, 2-7, 8) , broj spermatozoida 11 (ref. >20) . Pokretni: u smeru 0, 25 (>40) , u mestu 0, 05 (>0, 05) . Nepokretni 0, 7 (<0, 55) . Stepen pokretljivosti 3 (ref. >3) . Aglutinacija nema, fruktoza pozitivna. Normalnih oblika 25% , patoloskih 75% . Leukocita u vidnom polju 15-20. Spermokultura uredna. U odnosu na predhodni spermogram pokretljivost je blago poboljsana ali je broj spermatozoida opao (sa 30 miliona na 11) . Molim vas da mi kazete vase misljenje i sta bih sledece trebalo preduzeti. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 29. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Imate infekciju genitalnih organa o cemu govori prisustvo leukocita.
      smatram da bi i partnerka morala da leci infekciju koja je sigurno prisutna
      i kod nje. Problem je delikatan ali se moze razresiti.
      zato vam je spermogram takav kakav je.
      mozete se javiti na moj e mail uz poziv na broj ovog pitanja i datum.