Postovani, pozivam se na prethodno pitanje od 20. 06. 2010. Br. Pitanja 63330. Da naglasim da imam 42 g. I da ranije retko kad sam imao upale besike ili slicno, a dva puta unazad 10g. Sam imao pokretanje kamencica i jake bolove. Uradio sam u bolnici zemunskoj rtg nat i ivp: u projekciji urotrakta na nativnom snimku nisu vidjeni konkrementi niti druge patoloske kalcifikacije. Urogrtafski nalaz obostrano regularan sa funkcionalnog i morfoloskog aspekta. Urocista nalaz uredan. Nalaz urina 4-6 erit, 5-7 leuk. Malo pl i ep, nalaz krvi urea 6, 7; kreatinin 67; kalijum 3, 8; natrijum 140. Otpusten sam kuci i usmeno mi je receno da nevide potrebu da mi rade citoskopiju jer je sve u redu. Medjutim ja i dalje imam utisak pune besike sto me tera na ucestalo mokrenje. Napominjem da to ne traje konstantno u toku dana vec mi se javlja u nekoliko navrata. Primetio sam kada popijem neki analgetik ili lexilium da se malo lakse osecam te da mogu da spavam, iako bar 2 puta ustajem preko noci. Zahvaljujem na odgovoru i strpljenju koje mi pruzate.

    Odgovoreno: 27. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Sediment urina govori za mogucu uro infekciju.
      dobro je sto je ivu nalaz dobar.
      pokusajte kod nekog privatnog urologa da uradite cistoskopiju.
      u obzir bi dosao i urodinamski pregled. Njega mozete uraditi kod
      dr m. Stankovica, uroginekologa. Videti www. Americanclinic. Rs
      znam da pocetkom avgusta dolazi iz njujorka. Raspitajte se preko njegovog sajta.
      mozete pokusati i sa biljnim prirodnim preparatima iz palete cv international, i to:
      paraproteks, oxymax, acidophilus, omega 3 i rhodiolin u trajanju od 3 do 6 meseci.
      dao sam sajtove za informisanje o preparatima.
      javite se sa cistoskopskim i urodinamskim pregledima uz poziv na broj pitanja i
      datum.