Poštovani, moja izabranica i ja imamo nezaštićene odnose poslednjih 15-ak meseci, u želji da dobijemo prinovu, međutim do sada nismo uspeli. Ja sam dva puta davao uzorke za spermogram i spermokulturu, a jednom i na postojanje antispermatozoidnih antitela (nalaz negativan) . Imam 37 godina, normalne sam telesne težine i dobrog sam zdravstvenog stanja (ne bolujem ni od kakvih od hroničnih bolesti i sl.) u prilogu su skenirani rezultati iz laboratorije "paster", pa vas molim za stručno mišljenje o mojim nalazima i eventualne savete šta i kako dalje. Unapred hvala, dragan p. S. Pošto je na sajtu uz pitanje moguće zakačiti samo jednu sliku, a ja imam nekoliko skeniranih nalaza, okačio sam ih kao arhivu na sledećoj adresi: http: //rapidshare. Com/files/409219372/spermogrami. Zip

    Odgovoreno: 29. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Ovaj spermogram nije los ali prisustvo leukocita govori za postojecu infekciju.
      ostale nalaze nisam uspeo da vidim.
      predlog: uzimajte biljne preparate 5-6 meseci a spermogram
      kontrolisite na 3 meseca. U obzir bi dosli paraprotex, ac zymes, omega 3,
      oxymax, oregano kapi.